Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Ethereum Fiyat ve Haber Tartışma Ana Konusu
admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 49
Kayıt: Sal Eyl 20, 2016 7:57 pm

Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen admin » Cmt Haz 17, 2017 12:28 pm

Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Hayırlı olsun.admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 49
Kayıt: Sal Eyl 20, 2016 7:57 pm

Re: Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen admin » Cmt Haz 17, 2017 12:39 pm

Bitcoin ile başlayan Kripto para sektörüne, gerek teknolojisi gerek se istikrarlı büyümesi ise dikkat çeken Ethereum yerini alıyor.

Halen kurucusunun kim olduğu şahibeli olan Bitcoin’in aksine, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’dir. Buterin, Ethereum projesini ilk defa Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında açıklamıştı.

Ethereum’da tıpkı Bitcoin gibi, Blokchain teknolojisi ile üretilmiş bir kripto paradır. Her ne kadar alt koin gibi görünse de, geliştirdiği blokchain yazılımları sayesinde kripto para sektörüne yeni bir soluk getirmiştir.

Blokchain’i sadece kripto para saklama ve transferlerde kullanan BTC’nin aksine, Ethereum Blokchain’inde aynı zamanda veri transferleri de kullanılmakta ve Ethereum alt yapısı kullanarak farklı koin üretimlerine müsade etmektedir.
Bu gün borsada işlem gören Ethereum alt yapısını kullanan birçok koin birimi mevcuttur.

2015 Ağustos ayında Kripto para borsalarında yerini alan Ethereum, bu gün 2.5 Milyar$lık market hacmi ile, Bitcoinden sonra ikinci sıraya oturmuş ve 25$’ın üzerinde bir rakam seviyesine ulaşmıştır.

Genel olarak Kripto para sektörüne baktığımızda, yatırım aracı, ödeme sistemi ve transfer yöntemi olarak ön plana çıkmaktadırlar. Ancak ödeme yöntemi olarak baz alırsak, Ethereum ve geliştirilmiş Blokchain teknolojisi kullanan Kripto Paraların bu alanda BTC’nin birkaç adım önüne geçtiğini açıkça söyleyebiliriz. Bitcoin’in kullandığı Blokchain’e baktığımızda bir ödeme sırasında minimum 10-15 dk’dan başlayan transfer süresi BTC’yi günlük alışverişlerimizde kullanılabilecek bir ödeme yöntemi olmaktan uzaklaştırıyor. Bilindiği gibi bir BTC transferinin gerçekleşmesi için o transferin bir madenci tarafından onaylanması gerekiyor. Bir taksiye bindiğinizde ya da bir market kasasında minimum 10-15dk ödeme yapmayı beklemek çok ta keyifli olmasa gerek. Diğer taraftan Ethereum ve Blokchain gelişmiş teknolojisini kullanan diğer koinlerde ise durum oldukça farklı. Bir transfer saniyeler içinde gerçekleşebiliyor.

Özetle, Vitalin Buterin’in Ethereum’u sektöre ciddi bir yenilik getirerek gerçek anlamda klasik ödeme yöntemlerine alternatif olacak yeni nesil dijital paraların önünü açmış durumda.

Ethereum ile Bitcoin Arasındaki Farklar

Ethereum, bitcoin ile karşılaştırıldığında arkasındaki imkanlar itibariyle bitcoinden daha gelişmiş olduğu görüldüğünde akıllara; “Ethereum, Bitcoin’in tahtını devirecek mi?” sorusu geliyor.

Bu soruya yanıt olarak, Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin şu sözleri söylüyor.

“Eğer dijital paralar ile Dünya’daki değerli kaynakları karşılaştıracaksak Bitcoin’i en popüler maden altın, Litecoin’i ise ondan sonra gelen gümüş olarak kabul edebiliriz. Bu durumda Ethereum diğerlerinden tamamen farklı olarak petroldür. Çünkü Ethereum’un arkasındaki teknoloji geleceğin internetinin enerji kaynağı olacaktır. Bu nedenle biz Ether’i ‘kripto yakıt’ olarak adlandırıyoruz. Ethereum platformunun ihtiyaç duyduğu enerji Ether (ETH) ile sağlanacak.”

Ethereum’a Yatırım Yapmak

Küçük bir örnek verecek olursak, anlık büyük dalgalanmaları değerlendirmeksizin sadece 2015 yılında 1000$ lık bir yatırım ile aldığınız ve sakladığınız Ethereum’un değeri bugün 28 bin 571 dolar olacaktı. Anlık büyük dalgalanmalarda doğru zamanda alıp doğru zamanda satılarak yapılacak akıllıca işlemler ile bu kâr oranı 30 – 40 kat olabilirdi.

Kaynak: http://Ethereumborsasi.com

admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 49
Kayıt: Sal Eyl 20, 2016 7:57 pm

Re: Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen admin » Cmt Haz 17, 2017 2:03 pm

Ethereum Fiyat Analizi: 8 – 13 Haziran

Etereum fiyatı yeni boyutlara ulaşıyor. Singapur haberi tetik olabilir. Singapur merkez bankası MAS, ulusal para birimini simgelemek için Blockchain’i uygulamaya karar verdi.

USDT \ ETH
Minimum büyüme hedeflerine ulaşıldı
Beklendiği gibi, 200 $ ‘dan 140 $’ a gerileme, 250 $ ‘dan fazla büyüme ihtimali doğdu. Uzun vadeli bir düzeltme olduğu göz önüne alındığında, büyüme muhabiriydi, 140 doları düzeltme pikinden% 200’den fazla idi. Büyük satışlar görebilirdiniz ve eğilimin mevcut yükseliş eğiliminde kırılması. Bu nedenle 140 dolarlık dalganın bitmiş olabileceğini belirtmek mümkündür.

Resim

Mevcut büyüme kısmen bu sürümü talebi artırabilir bağlı olabilir. Bu, önceki 270 $ pik gücündeki talepten 400 $ daha yüksek talep olduğunu belirtmek gerekiyor. Tüm bunlar, Ethereum’un hala iyi bir yatırım hareketi olarak değerlendirildiğini gösteriyor. Bu ilginin devam etmesi koşuluyla, Ethereum için 1.000 $ işareti Ağustos sonuna kadar muhtemel. Mevcut eğilim anahtar seviyesine gelince, artış eğilimi için düzeltme zirvesi en yüksek 300 $ noktasıdır. Eğilim bu bölgeye taşınırsa ve talep aynı kalırsa, yeni bir büyüme dalgası olacaktır.Ne beklemeliyiz.

ETH \ USD
300 $ alanına Ethereum fiyat düzeltmesi yapılması ve tersine dönme ihtimali bulunmaması halinde, büyüme devam edecektir.

ETC \ USD
Ethereum 16.5 $ ‘lık bir düşüş eğilimi yoksa klasik yükseliş trendi devam edecektir.

http://www.ethereumborsasi.com

Kirliciki
Mesajlar: 108
Kayıt: Çrş Eyl 21, 2016 12:04 am

Re: Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen Kirliciki » Cmt Haz 17, 2017 2:26 pm

İnşallah doğru zamanda girmişizdir. Hadi hayırlısı :)

Kullanıcı avatarı
UmitYesil
Mesajlar: 82
Kayıt: Sal Eki 04, 2016 12:36 pm

Re: Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen UmitYesil » Cmt Haz 17, 2017 3:16 pm

Bu sektörde grafik ne kadar etkili oluyor acaba. Bir araştıralım. Bakalım.
Yazılanlar Yatırım Tavsiyesi Değildir. Grafikler eğitim çalışması için oluşturulmuştur. Al Sat Tut tavsiyesi olarak algılanamaz.

admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 49
Kayıt: Sal Eyl 20, 2016 7:57 pm

Re: Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen admin » Prş Haz 22, 2017 7:48 pm

Eski Osmanlı Sokak Dilan Sitesi

Söz konusu olan Ethereum fiyatının uzun vadeli büyümeye göre ayarlanması. Soru şu ki, mevcut seviyedeki bir düşüş ETH’yi nasıl etkileyecek?

USDT \ ETH
Akıllı sözleşmelerin etkisi

Rusya ve Çin, ulusal para birimlerini dijitalleştirmek için Ethereum kullanmayı düşünüyorlar. PBOC Araştırma Departmanı Başkan Yardımcısına göre akıllı sözleşmelere olan artan ilgi, Enterprise Ethereum Alliance altyapısının gerçekten harika akıllı uygulamalar geliştirmenize izin verdiği gerçeği ile açıklanabilir.

Blockchain Ethereum kullanımı bankalar tarafından kullanılmak pek mümkün değil, ancak ilgi kesinlikle artacaktır. Şu an Ethereum fiyatı iki uzun vadeli direniş bölgesi arasında “sıkıştı”: 300 – 400 $. Yukarı yönlü eğilim yapısı henüz kırılmamıştır.Talebin düşmesi

Ethereum fiyatı 250 dolara düştükten sonra, uzun vadeli direnişten bir toparlanma oldu. 400 $ ‘lık yükseliş pikindeki talep, 12-14 Haziran’daki fiyatın çok altında. Genel olarak, arz ve talep seviyeleri düşüyor. Bu, tüccarların belirsizliğini belirtir. Kurs itmeli ve büyük olasılıkla büyük bir oyuncu tarafından hazırlanacak. Stratejik seviye, 300 dolarlık alandadır. Orada büyük bir oyuncunun konumu varsa, fiyat belirgin seviyeye ulaşırsa düşüş hareketi olmayacak ve büyüme devam edecektir. 250 $ ‘da pozisyon yoksa, 340 – 350 $ aralığında bir düşüşle başlayacak yeni bir düşüş olacaktır.

http://ethereumborsasi.com/?p=136

admin
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 49
Kayıt: Sal Eyl 20, 2016 7:57 pm

Re: Ethereum ETH Haber Tartışma Analiz Yorum

Mesajgönderen admin » Cmt Tem 15, 2017 7:19 pm

Ethereum Simsarı Bir Ayda 230 Milyon Dolar Kazandı

Dijital para denince akla ilk Bitcoin gelse de Ethereum da sanal para pazarının en önemli alternatiflerinden biri olmaya aday. Rusya’da devletin de desteklediği Ethereum, hızlı bir büyüme trendi yakaladı.


Dijital para denince akla ilk Bitcoin gelse de Ethereum da sanal para pazarının en önemli alternatiflerinden biri olmaya aday. Rusya’da devletin de desteklediği Ethereum, hızlı bir büyüme trendi yakaladı. Bloomberg’in haberine göre isimsiz bir Ethereum simsarı bir ayda 230 milyon dolar kazanmayı başardı.

Kullanıcı, sahip olduğu yaklaşık 55 milyon dolar değerindeki kripto para varlıklarını bir ay içinde 283 milyon dolara çıkardı. 11 Haziran’da Instagram üzerinde bir açıklama yapan isimsiz kullanıcı Ethereum sayesinde yüzde 413 kar elde ettiğini söyledi.

12 Haziran tarihinde 395 dolardan işlem görerek tarihinin en yüksek seviyelerine çıkan Ethereum, isimsiz kullanıcısına büyük bir kar sağlamış oldu. Tabii ki Ethereum’un dalgalanmalar yaşayan bir para birimi olduğu unutmamak gerekir. Haziran ayının ortasından sonra düşüşe geçen Ethereum, şu an 180 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: http://www.ethhaber.com


“Ethereum ETH” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir