Hisse Senetlerinde Seçim Öncesinde Manik Depresif Dönem Sürebilir

Haberler
borsacelik
Mesajlar: 34
Kayıt: Cum Mar 16, 2018 3:21 pm

Hisse Senetlerinde Seçim Öncesinde Manik Depresif Dönem Sürebilir

Mesajgönderen borsacelik » Sal May 29, 2018 2:09 pm

Ata Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Cemal Demirtaş, hisse senetlerinde son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında değerlendirmede bulundu ve seçim öncesinde manik depresif dönemin görülebileceğini belirtti.

Resim

Ata Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Cemal Demirtaş, borsada seçici olmanın gerektiğini, seçim sonrasında hisse senetlerinde durumun netlik kazanacağınızı belirtti. Geçtiğimiz hafta doların 4,93’e dayandığı dönemde, borçlu şirketler için çok ciddi sıkıntı doğduğunu söyleyen Demirtaş, Merkez Bankası’nın önce faiz artışı daha sonra da sadeleşme adımı ile kura müdahale ettiğini belirtti.

Seçim sürecinde olduğumuz için hisse senedi tarafında çok iyimser olunmayacağını ifade eden Demirtaş, hisse bazında hareketlenme olabileceğini, kurlarda düşüş olacağına dair iyimserliğin oluşabileceğini fakat asıl kararın seçim sonrasında verilmesi gerektiğini ifade etti.

Son 1 – 1,5 aylık dönemde dolar bazında %30 gerileme olduğunu, fakat dün döviz kurlarındaki düşüşün etkisiyle bunun %8’inin geri alındığını söyledi ve sözlerine; “Şu anda hisse senetleri uzun vadede bakınca tarihi düşük seviyelerde diyebiliriz dolar bazında, fakat faiz artışı sonrası ekonomide 2. yarıda ne kadar büyüme olacak soru işareti.” şeklinde devam etti. Bu sebeplerle hisse senetlerinde seçici olmak gerektiğini ve manik depresif dönemlerin devam edebileceğini dile getirdi.

Hisse Tarafında Yoğun Bir Çıkış Olmadı

Resim

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, hisse tarafında yoğun bir çıkış olmadığını, yurt dışı yerleşiklerin daha çok beklemede kalmayı tercih ettiklerini ve nihai pozisyonu belirlemek için 24 Haziran seçimlerini beklediklerini söyledi.

Kurdaki artışın etkisiyle kırılganlık ve risklerin arttığı dönemde, doğru pozisyon almanın getirileri artırdığını ifade eden Karadağ, borsanın ciddi anlamda özellikle dolar bazında yatırım yapılabilir seviyede olduğunu bildirdi.“Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir